Wynajem nieruchomości mieszkaniowych

Wynajem nieruchomości mieszkaniowych

Zlecając mi najem Twojej nieruchomości możesz liczyć na to, że bezpiecznie, profesjonalnie i sprawnie przeprowadzę ten proces dla Ciebie. Po spotkaniu lub rozmowie telefonicznej, w trakcie których poproszę Cię o informacje dotyczące nieruchomości takie jak metraż, standard wyposażenia, liczba pomieszczeń, lokalizacja oraz Twoje oczekiwania co do najemców, podpiszemy umowę pośrednictwa w wynajmie mieszkania. Od tego momentu, jestem Twoim osobistym agentem nieruchomości.

Na bazie uzyskanych informacji oraz wizyty w najmowanej nieruchomości, przygotuję jej analizę, uwzględnię jej charakterystykę w kontekście lokalnego rynku i zaproponuję rynkową, optymalną cenę najmu, biorąc pod uwagę jej atuty, standard, wyposażenie, okolicę, skomunikowanie. Poproszę Cię o przekazanie aktualnej struktury czynszu, co jest jednym z elementów kalkulowania ceny ofertowej najmu. W obecnym czasie prawidłowe oszacowanie możliwego do uzyskania czynszu najmu mieszkania jest trudne z powodu sporych zawirowań na tym rynku. Prawidłowo skalkulowany czynsz zapobiegnie okresom, w którym nie będziesz mieć przychodu, a możesz mieć straty (są to okresy tzw. pustostanu) – zawsze przecież występuje konieczność opłacania kosztów utrzymania Twojej nieruchomości.

Następnie zweryfikuję sytuację prawną nieruchomości. Na podstawie księgi wieczystej – jeśli taka została założona – sprawdzę, czy jesteś jedynym właścicielem, czy konieczne jest pozyskanie pełnomocnictwa, i do jakich czynności. Zaproponuję najodpowiedniejszą dla Ciebie formę umowy najmu (najem okazjonalny lub zwykły) biorąc pod uwagę Twoją sytuację, wyjaśnię, na czym polega każda z nich, jakie są między nimi różnice oraz jakie każda z nich ma zalety. Nie ma bowiem jedynej, właściwej dla każdego Wynajmującego umowy. W najmie lokali mieszkalnych jak w żadnej innej transakcji niezmiernie ważne jest dobranie właściwej formuły umowy. Jako że umowa najmu okazjonalnego jest bardzo sformalizowana, niezapisanie w niej określonych postanowień, niedopełnienie określonych prawem obowiązków, może mieć niekorzystne dla Ciebie skutki. Jest to o tyle istotne, że umowy najmu okazjonalnego nie przygotowuje notariusz i nie bierze za nią odpowiedzialności prawnej, jak to ma miejsce przy umowie sprzedaży nieruchomości.

W procesie najmu realizuję takie działania, jak: doradztwo w zakresie przygotowania nieruchomości do prezentacji, wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej, przygotowanie profesjonalnego, przyciągającego uwagę opisu nieruchomości, wykonanie pomiarów i rzutów mieszkania, stałą, wielokanałową promocję oferty, aktywne poszukiwanie najemców, w tym na portalach i wśród ofert dostępnych w bazach przeznaczonych dla pośredników pracujących na umowach wyłącznych, prezentowanie nieruchomości, prowadzenie negocjacji cenowych, ustalanie indywidualnych warunków najmu, uzgadnianie postanowień umowy najmu i dokumentów towarzyszących. W negocjacjach reprezentuję tylko jedną stronę transakcji – Ciebie.

Ponadto, weryfikuję każdego potencjalnego najemcę i okoliczności istotne dla Ciebie jako Wynajmującego: stan rodzinny, stabilność zatrudnienia, zdolność do wywiązywania się ze zobowiązań finansowych wobec Ciebie – zadaję wszystkie mało wygodne pytania, a wynik tej weryfikacji przekazuję Tobie w postaci rekomendacji dla konkretnego najemcy.

Jeśli zaakceptujesz najemcę, we trójkę spotkamy się w celu podpisania umowy najmu. Twój Najemca otrzyma ode mnie całkowicie bezpłatnie wsparcie i informacje konieczne do przystąpienia do umowy najmu okazjonalnego (jeśli taką formułę najmu wybrałeś). Następnie przygotuję szczegółowy projekt protokołu zdawczo – odbiorczego i będę uczestniczyć w jego podpisaniu przez Strony umowy najmu oraz w przekazaniu mieszkania.

Jako mój Klient możesz jednak liczyć na znacznie więcej – o wiele szerszy zakres wsparcia, doradztwa i pomocy w bardzo praktycznych, ale istotnych dla Ciebie kwestiach związanych z najmem, mających realny wpływ zarówno na Twoją wygodę, jak i na Twoje finanse, a stanowiących wypracowany know-how mój i mojej Firmy.

Serdecznie zapraszam do współpracy.