Sprzedaż nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości.jpg

Sprzedaż nieruchomości to bardzo ważna decyzja. Wiąże się z emocjami i koniecznością rozwiązywania wielu pojawiających się problemów oraz kosztami (także tymi wynikającymi z błędnych decyzji). Usługa pośrednictwa w sprzedaży oferowana przez profesjonalistę to komfortowe rozwiązanie. Możesz też powierzyć mi obsługę pewnych czynności przez udzielenie pełnomocnictwa. Jako Twój osobisty agent biorę odpowiedzialność za cały proces sprzedaży. Co zyskujesz sprzedając ze mną? Czas, bezpieczeństwo, komfort i pewność.

Pierwszy kontakt i podpisanie umowy. Na pierwszym spotkaniu zapytam Cię o sprzedawaną nieruchomość i Twoje oczekiwania, a także czy były podejmowane próby sprzedaży, jeśli tak, to czy samodzielnie czy przez agencję. Jeśli wspólnie uznamy, że chcemy razem pracować, uzgodnimy warunki współpracy i podpiszemy umowę pośrednictwa sprzedaży nieruchomości. Od tej chwili, jestem Twoim osobistym agentem nieruchomości.

Proces sprzedaży. Na bazie uzyskanych informacji przygotuję analizę nieruchomości, umiejscawiając ją w kontekście lokalnego rynku i jego uwarunkowań. Uwzględnię atuty nieruchomości, jej atrakcyjność, rok budowy budynku, przeprowadzone remonty, standard wykończenia, otoczenie i na tej bazie zaproponuję optymalną cenę ofertową. Określisz, co jest dla Ciebie priorytetem – szybkość sprzedaży? uzyskanie maksymalnej możliwej ceny? możliwy termin przekazania mieszkania (Twojej wyprowadzki)? Przedstawię wstępny plan działań promocyjnych, narzędzia marketingowe oraz mój pomysł na sprzedaż, uwzględniając Twoje oczekiwania, sytuację osobistą i rodzinną.

Następnie sprawdzę sytuację prawną nieruchomości. W tym celu poproszę Cię o dokumenty takie jak nr ksiąg wieczystych, akt notarialny, czy inne dokumenty z urzędów, administracji budynku, sądów. Zweryfikuję, czy na nieruchomości jest obciążenie hipoteczne lub czy występują inni współwłaściciele. Jeśli nie mieszkasz w sprzedawanej nieruchomości, odbiorę od Ciebie klucze, jeśli mieszkasz w niej – wizyty potencjalnych kupujących będę organizować w taki sposób, aby nie zakłócać zwykłego funkcjonowania Ciebie i Twojej rodziny.

W procesie sprzedaży realizuję takie działania jak: przygotowanie nieruchomości do sprzedaży (homestaging), wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej i spaceru wirtualnego, przygotowanie profesjonalnego opisu nieruchomości, stworzenie filmów promocyjnych, wykonanie pomiarów i rzutów mieszkania, stałą, wielokanałową promocję oferty, także poprzez kampanie w social mediach, aktywne poszukiwanie nabywców, w tym na portalach i wśród ofert kupna dostępnych w bazach przeznaczonych dla pośredników pracujących na umowach wyłącznych, prezentację nieruchomości, prowadzenie negocjacji, organizowanie dni otwartych, a nawet wsparcie Twoich kupujących w procesie pozyskania kredytu. W dobie pandemii bezpieczeństwo jest priorytetem - oferuję możliwość wirtualnych prezentacji.

Raporty i relacje ze spotkań z potencjalnymi nabywcami, a także z podejmowanych przeze mnie działań, otrzymujesz cyklicznie. Jesteśmy w stałym kontakcie. Znam dynamikę sprzedaży, przedstawiam różne opcje, posiadam narzędzia do monitorowania całego procesu; na bazie dotychczasowych działań aktualizuję i optymalizuję strategię sprzedaży, przedstawiam kolejne propozycje i ew. modyfikacje i wspólnie podejmujemy decyzje co do ich wdrożenia.

Wsparcie posprzedażowe. Nasza współpraca nie musi się kończyć się na znalezieniu nabywcy – chyba, że tego oczekujesz. Mogę jednak dalej prowadzić działania na Twoją rzecz. Kontaktuję się z notariuszem, wspieram w przygotowaniu dokumentów niezbędnych do podpisania aktu notarialnego, podpowiadam kroki związane z ewentualnym kredytem hipotecznym. Przygotowuję protokół zdawczo - odbiorczy oraz uczestniczę w podpisaniu go przez Strony oraz przekazaniu mieszkania.

Zaufanie, szczerość i bieżący kontakt w naszej współpracy przyniosą oczekiwane rezultaty. Biorę odpowiedzialność za swoją pracę, negocjuję dla Ciebie i współpracuję z jedną stroną transakcji – z Tobą. Nie masz wątpliwości dla kogo pracuję i czyje interesy reprezentuję.

Każda sprzedaż jest inna, bo każda nieruchomość jest inna. Twoje indywidualne oczekiwania i pytania adresuję szybko i skutecznie. Stoją za mną długoletnia praktyka w negocjacjach, studia z zakresu nieruchomości oraz doświadczenie i praktyka w pośrednictwie, zdobywane w trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii i związanych z nią ograniczeń.

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli to mnie wybierzesz i powierzysz mi odpowiedzialne zadanie profesjonalnego zaopiekowania się Twoją nieruchomością.

Serdecznie zapraszam do współpracy.